Witamy wszystkich gości Naszego Flandryjskiego Bloga :)
Zapraszamy do odwiedzania Naszej strony !

wtorek, 26 sierpnia 2014

Badania z Flandrią

Już w najbliższy weekend Flandria będzie brała udział w dwóch imprezach, na których przy naszym stoisku będziemy przeprowadzali badania:
- pomiary glukozy we krwi,
- wymiennie pomiary cholesterolu bądź kwasu moczowego we krwi,
- pomiary ciśnienia aparatami wykrywającymi arytmię i migotanie przedsionków,
- pomiary tkanki tłuszczowej.
W sobotę zaczynamy od godziny 11:00 na II Festiwalu Organizacji Pozarządowych, który odbywa się na Wyspie Młyńskiej, a w niedzielę zaczynamy od 13:30 na polanie Różopole podczas Babiego lata.

Serdecznie zapraszamy!!!


ZAPRASZAMY

piątek, 22 sierpnia 2014

Badania w Kcyni

16 czerwca br.  Flandria reprezentowana przez nasze wolontariuszki kolejny już raz zawitała do jednego z swoich partnerów - miasta Kcyni.
W ramach obchodów Święta Wojska Polskiego zorganizowano tam imprezę plenerową, w której również mieliśmy swój udział. W ramach promocji zdrowia mieszkańcy mogli skorzystać z bezpłatnych badań poziomu cukru, tkanki tłuszczowej czy pomiaru ciśnienia tętniczego aparatami posiadającymi detektory arytmii i migotania przedsionków. Koszt badań był pokrywany przez naszego partnera, czyli Urząd Miejski w Kcyni. Wszystkie badania bezboleśnie wykonywały nasze pielęgniarki. Ponadto w sąsiednim pawilonie można było również skorzystać z badań w kierunku obecności wirusa WZW B i C. Mieszkańcy chętnie włączyli się w naszą akcję profilaktyczną, zainteresowanie przerosło nawet nasze oczekiwania. Cieszymy się, że nasze badania cieszyły się takim powodzeniem i zachęcamy do przyłączenia się do kolejnych akcji.


piątek, 11 lipca 2014

Flandria na dniach Kcyni

W sobotę (05.07.2014) odbyły się dni Kcyni, które przygotował w tym roku Urząd Miejski w Kcyni, a odbywały się tradycyjnie pod patronatem Burmistrza Kcyni. Flandria miała przygotowane swoje stoisko, gdzie prowadziła pomiary poziomu cukru i cholesterolu we krwi, a także pomiary ciśnienia aparatem wykrywającym arytmię. Dodatkowo wolontariuszki malowały dzieciakom buźki. 



Więcej informacji, jak i zdjęcia można poszukać na stronie Urzędu Miejskiego w Kcyni - http://www.kcynia.pl/aktualnosci/mrozu-i-inni-podczas-dni-kcyni-dzialo-sie.html

wtorek, 1 lipca 2014

Zakończenie roku szkolnego u naszego partnera

W ostatni piątek czerwca (27.06.2014) dostaliśmy zaproszenie na zakończenie roku szkolnego do naszego partnera – Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Kochanowskiego w Bydgoszczy. Koordynatorka wraz z wolontariuszkami, które systematycznie uczęszczały do szkoły i pomagały uczniom organizując zajęcia wyrównawcze, a także warsztaty z gimnastyki korekcyjnej, zostały zaproszone na apel. Podczas apelu mieliśmy okazję poznać wybitnych uczniów, ale również same zostałyśmy nagrodzone dyplomami i kwiatami w podziękowaniu za współpracę.

 

 

 

RÓWNIEŻ PRAGNIEMY PODZIĘKOWAĆ WOLONTARIUSZKOM ZA ICH PRACĘ U NASZEGO PARTNERA!!!

sobota, 14 czerwca 2014

Festyn w MDK nr 2

Zaproszono nas do udziału w Festynie zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bydgoszczy. Razem z wolontariuszką Karoliną udałyśmy się tam z badaniami poziomu cukru i cholesterolu, a także ciśnienia aparatem wykrywającym arytmię.



Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem mimo iż zaraz obok znajdowało się stoisko z pysznościami :)

~Rucia~

czwartek, 12 czerwca 2014

Badania w Kcyni

W dniu wczorajszym (11.06) razem z wolontariuszką Karoliną, a także liderką Kcyni, udaliśmy się właśnie do Kcyni z badaniami. Urząd Miejski udostępnił nam salę konferencyjną, w której przeprowadzaliśmy badania poziomu cukru i cholesterolu, a także pomiary ciśnienia aparatem wykrywającym arytmię.
W akcji brali udział uczestnicy Uniwersytety Trzeciego Wieku, a także mieszkańcy Kcyni.



Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miejskiemu za udostępnienie miejsca i rozreklamowanie akcji!!!!

~Rucia~

poniedziałek, 9 czerwca 2014

Festynowy weekend

Ostatni weekend (07-08.06) Flandria spędziła na festynach. W sobotę wolontariusze udali się do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 42 w Bydgoszczy, na festyn zorganizowany dla uczniów i ich rodziców. Wolontariuszki zorganizowały zawody sportowe dla rodzin, a także miały stoisko, gdzie malowały dzieciakom buźki.




Z kolei w niedziele braliśmy udział w Dniach Szwederowa, gdzie przy naszym stoisku można było zbadać sobie poziom cukru i cholesterolu we krwi, a także ciśnienie aparatem wykrywającym arytmię. Oczywiście nie zapomnieliśmy o najmłodszych i tego dnia również mieliśmy punkcik, gdzie malowaliśmy dzieciakom buźki.


~Rucia~

Zawsze razem.

Zawsze razem.